• Noc Świętojańska w Wiźnie

• Noc świętojańska to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca. Tradycję tę podtrzymuje Gmina Wizna, która przygotowała koncerty, konkursy i atrakcje dla dorosłych oraz dzieci.

Gwiazdą wieczoru był zespół Szpilki. Festyn stał się też doskonałą okazją do zaprezentowania się uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół działających na terenie naszej gminy. Na scenie wystąpili również młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Rutkach z repertuarem muzycznym. Gratulujemy udanego występu!!!

• Wakacje, znów są wakacje!

• Kolejny rok szkolny już za nami

Po wielu miesiącach wytężonej pracy 23 czerwca 2023 r. nadszedł czas na upragnione wakacje. W Szkole Podstawowej w Rutkach na górnym korytarzu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na uroczystość przybyli uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.  Uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu zostały wręczone świadectwa, nagrody i dyplomy.

Pan Dyrektor życzył wszystkim uczniom i nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji,  pełnych wrażeń i słonecznej pogody oraz aby w trakcie ich trwania nabrali potrzebnych sił na nowe wyzwania czekające wszystkich w przyszłym roku szkolnym.

• Pożegnanie Ósmoklasistów

• 22 czerwca miało miejsce uroczyste pożegnanie klas ósmych. Uczestniczyli w nim absolwenci, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciele rodziców oraz klasa VI, która pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Szóstoklasiści wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Boryszewską przygotowali część artystyczną, życząc uczniom klasy ósmej pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego ważnego w życiu momentu. Wyrazy wdzięczności skierowali przede wszystkim do swojej wychowawczyni pani Justyny Chmielewskiej za wsparcie i poświęcony przez wszystkie lata czas, za cierpliwość i zaangażowanie w ich wychowanie.
            Ósmoklasiści zostali również pożegnani przez Wójta Gminy Wizna pana Mariusza Soliwodę. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort dla wszystkich gości i absolwentów, przygotowany przez rodziców.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz Wam życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz w dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!

• Wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

• 9 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Zwiedzanie zaczęliśmy od trwającego ok. 1,5 godziny spaceru edukacyjnego z przewodnikiem. Wyjątkowość tej formy zwiedzania wynikała z tego, że podczas wycieczki uczniowie wchodzili bezpośrednio do zagród ze zwierzętami. Dowiedzieli się przy tym, które zwierzęta można karmić przygotowywaną karmą, dostępną w kasie Parku za przysłowiową złotówkę. Podczas wycieczki przewodnik mówił o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dbał również o bezpieczeństwo nasze i zwierząt, dlatego należało się stosować do poleceń wydawanych przez przewodnika i ściśle przestrzegać zasad. W okresie poza sezonem letnim Park zwiedzić można tylko w ustalonych godzinach. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne zarówno dla zwierząt, osób zwiedzających, jak i dla obsługi Parku.

Wizyta wśród zwierząt, ich karmienie i możliwość nawiązania z nimi bliskiego kontaktu pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Następnie wypłynęliśmy w godzinny rejs statkiem na trasie Ruciane-Nida – Jezioro Nidzkie. Podziwialiśmy piękne widoki wysp na jeziorze Nidzkim. Wrażenia pozostaną niezapominane!

• Święto Rodziny

• Rodzina to skarb...

Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole Święto Rodziny. Społeczność uczniowska uczciła trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.

Jak zwykle w Szkole Podstawowej w Rutkach Święto Rodziny to naprawdę huczna impreza.

Rozpoczęty częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas 0-III dzień z godziny na godzinę przynosił kolejne atrakcje. Efekt? Świetna zabawa!!! Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały bliskim montaż słowno-muzyczny. Były życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, które jak można się było spodziewać, wywołały wiele wzruszeń. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej wszyscy wyszli na dwór. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw z kolorowym atrakcjami.

Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt na słodkie przekąski przygotowane przez mamy. Nie zabrakło lodów i zimnych napojów.

Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią…:)