• Walentynki

• Do tradycji naszej szkoły wszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia WALENTYNEK.  To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. W tym szczególnym dniu warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Oczywiście obowiązywał nas specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Także korytarze szkolne udekorowano barwami zarezerwowanymi na dzień zakochanych. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, a listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów. Listonosz miał naprawdę dużo pracy, bowiem nasi uczniowie wysłali w tym roku sporo serdecznych słów.  Zorganizowano również dyskotekę walentynkową.

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!”, celem którego było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. W naszej szkole z tej okazji pojawiły się gazetki tematyczne. W ramach akcji uczniowie klas III-VII wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpiecznego internetu przygotowanych przez panią Karolinę Bałazy i panią Anitę Siłak-Paszek.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby każdy mógł korzystać z Internetu bez obaw o swoje bezpieczeństwo i prywatność.