• Światowy Dzień Zwierząt

• 4 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Rutkach odbyły się obchody Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji dla najmłodszych, ale również dla nieco starszych uczniów. Atrakcji z tego tytułu było wiele. Najważniejszą z nich tego dnia była oczywiście zbiórka darów dla schroniska. Wszyscy, którym los potrzebujących stworzeń nie jest obojętny, przynieśli do szkoły karmę lub dary pieniężne. Za zebraną kwotę również została zakupiona karma. Nasi uczniowie wykazali się w ten sposób ogromną empatią i pokazali, jak ważny jest dla nich los tych biednych zwierzaków.

Tego dnia niemal wszyscy ubrali się w stroje z wizerunkami zwierząt. W tym temacie nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością! Niektórzy w swoje stylizacje włożyli naprawdę ogrom wysiłku. Największą pomysłowością wyróżniły się przedszkolaki: Antoni Mroczkowski, Wiktoria Wysocka, Zuzia Boryszewska, Aleksander Borawski. Drugą klasę reprezentowała natomiast niezmiernie pomysłowa oraz twórcza artystycznie Marysia Kossakowska. Jednakże inne grupy również nie próżnowały, a ich stroje wyróżniały się kolorami i pełnią energii. W taki właśnie sposób zaskoczyła nas trzecia klasa, w której wyróżniały się: Gabrysia Zalewska, Maja Chylińska oraz Karolina Dołęga. Równie pozytywną energią nacechowane były stroje klasy czwartej, czyli Weroniki Marczak i Leny Borawskiej. Reprezentant klasy piątej Kacper Zawłocki również z wielką kreatywnością przygotował swój strój. Słodkie uszka i ogonek świetnie oddawały charakter dalmatyńczyka, co świetnie podkreślało istotę tego dnia. W klasie siódmej pięknie prezentowały się Amelia Borawska, Kinga Gawryś oraz Anna Słomowska. Najlepsze stylizacje zostały nagrodzone przez Samorząd Uczniowski słodkościami.

Mamy nadzieję, że nasza akcja charytatywna sprawi, iż los opuszczonych i potrzebujących zwierząt będzie chociaż odrobinę bardziej znośny.