• Dzień Babci i Dziadka

• 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których wnukowie i wnuczki mogą okazać wdzięczność za miłość i oddanie, płynące do nich przez 365 dni w roku. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa uroczystość celebrowana również w Szkole Podstawowej w Rutkach.

W czwartek 18 stycznia uczniowie klas 0-III zaprosili ukochane babcie i ukochanych dziadków do naszej szkoły, aby uczcić ten wyjątkowy dzień i spędzić go wspólnie. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie, recytowały, śpiewały i tańczyły, a wszystko to z okazji ich święta. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za miłość i trud włożony w ich wychowanie. W słowach wierszy i piosenek  zawarli swoją wdzięczność. Śpiewali i mówili o tym, jak ważni są dla nich dziadkowie, że każda babcia i dziadek to skarb, bo zawsze mają czas, umieją pocieszyć, przygotować pyszną szarlotkę, są cierpliwi, zawsze rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

Jak każdego roku, sala była wypełniona po brzegi.  Babcie i dziadkowie  przybyli, aby posłuchać tych jakże miłych słów wypowiadanych pod ich adresem. Radości było wiele, nie tylko za sprawą pięknych występów przygotowanych przez dzieci, ale również dzięki fantastycznej atmosferze tego czwartkowego popołudnia. Dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami, nie kryli przy tym wzruszenia. W niejednym oku zakręciła się łza i serce mocniej zabiło.

Oprócz programu artystycznego dzieci przygotowały dla babć i dziadków drobne upominki w formie papierowych kalendarzy, które wręczyły składając jeszcze raz życzenia. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Choinka szkolna

• Tradycyjnie początek Nowego Roku to czas na bale karnawałowe i zabawy choinkowe, które  są okazją do wyśmienitej, szalonej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej.

W czwartek 11 stycznia 2024 r. na pięknie udekorowanej sali odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Rutkach. Organizatorami zabawy byli: Dyrektor naszej placówki, Komitet Rodzicielski oraz Samorząd Uczniowski. W przygotowanie choinki włączyli się również nasi rodzice, zapewniając w poszczególnych klasach poczęstunki dla swoich pociech. O oprawę muzyczną zadbał zatrudniony przez Radę Rodziców D.J. Damian. Większość uczestników choinki postarała się o piękne i ciekawe kostiumy i przebrania. Wśród przebierańców dominowały: księżniczki, królowie, biedronki i pszczółki. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Najmłodsze dzieci odwiedził również mikołaj z podarunkami.

Zabawa choinkowa udała się doskonale, a uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami.

• Sukces naszej uczennicy w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Psie Troski”

• Uczennice klasy III: Chylińska Maja, Dąbkowska Amelia, Lewandowska Joanna i Zalewska Gabriela pod opieką wychowawczyni, wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Psie Troski” zorganizowanym przez Fundację Serce Świata pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem konkursu była edukacja uczniów na temat odpowiedzialnej opieki nad psami oraz promowanie empatii wobec zwierząt. Uczennice wykonały prace plastyczne, które były związane z dowolnym fragmentem książki „Psie Troski”.

4 stycznia 2024 r. na stronie fundacji zostały opublikowane wyniki konkursu.

I miejsce w konkursie zajęła nasza uczennica Zalewska Gabriela.

Gratulujemy!

Wszystkie uczennice dostały Certyfikaty Obrońcy Zwierząt.