• WALENTYNKI

• 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki – dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom przez kilka dni wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i ozdobne kartki do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie walentynkowy listonosz Amorek rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano czerwonymi serduszkami. Tego dnia odbyła się również zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka.

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu - święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony 7 lutego 2023 roku.

dzien-bezpiecznego-internetu-xizfs6.ppsx

• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

• W dniu 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o swoich babciach i dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie babcie oraz dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

• CHOINKA SZKOLNA

• Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W dniu 19 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami mieli okazję w takim balu uczestniczyć. W pięknie udekorowanej sali odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły. O oprawę muzyczną zadbała klasa VIII, która serwowała wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się, sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Większość uczestników choinki postarała się o piękne i ciekawe kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców były: księżniczki, królowe, motyle, wróżki, pszczółki, czarodziejki i wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń, rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami.