• Festyn Szkół Zawodowych w Łomży

• 21 marca uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą panią Justyną Chmielewską wzięli udział w Festynie Szkół Zawodowych w Łomży, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży. To piąte tego typu wydarzenie organizowane najpierw przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji, a w tym roku przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w ramach projektu "Łomża - Miasto w którym żyję i pracuję" realizowanego z Programu "Rozwój Lokalny", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Podczas Festynu Szkół Zawodowych swoje propozycje edukacyjne zaprezentowało 18 szkół i burs z Łomży i Marianowa.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data ta wiąże się również z istotą tego zaburzenia – trisomią 21 chromosomu, powodującą zespół wad wrodzonych u osób nią dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Wspierając osoby z Zespołem Downa społeczność naszej szkoły 22 marca przyszła w kolorowych skarpetkach. Uczniowie klas 0 – III na znak tolerancji i szacunku wzięli udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszą „ Kolorową Skarpetkę”.

• Wycieczka do Drozdowa

• Uczniowie klas IV – VIII świętując kalendarzowy dzień wiosny, 21 marca wraz z nauczycielami wybrali się do Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Muzeum Przyrody w Drozdowie zostało powołane w 1984 roku jako Muzeum Przyrodnicze – Oddział Muzeum Okręgowego w Łomży. W 1995 roku uzyskało samodzielność organizacyjno-prawną, a od 1999 roku funkcjonuje jako samorządowa instytucja kultury. Mieści się w zabytkowym dworze ziemiańskim – dawnej siedzibie rodu Lutosławskich, który otoczony jest 3-hektarowym parkiem z wieloma atrakcjami przyrodniczymi. Posesja muzealna jest położona na terenie malowniczej doliny rzeki Narew oraz Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie muzeum. Podziwialiśmy zgromadzone okazy roślin i zwierząt, szczególnie podobał się uczniom wypchany niedźwiedź oraz akwaria z egzotycznymi rybami np. piraniami. Następnie wzięliśmy udział w lekcji przyrodniczej w parku muzealnym – podzieleni na grupy rywalizowaliśmy w odszukiwaniu i rozpoznawaniu gatunków drzew. Wycieczkę zakończył grill pod stylową wiatą.

• Być kobietą, być kobietą…

Znana polska piosenkarka Alicja Majewska śpiewa: „Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże…”.

Co roku też z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet, ponieważ Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W tym roku każda klasa świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób.

Dodatkowo Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Rutkach, zainspirowany pochodzącą z Łomży aktorką, Hanką Bielicką, która kochała kapelusze i nigdy nie wyszła z domu bez gustownego nakrycia głowy, zachęcał, aby nasze uczennice tego wyjątkowego dnia przyszły do szkoły w kapeluszach.

Najciekawsze stylizacje zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

• Wojewódzki Konkurs Recytatorsko – Fotograficzny w Marianowie

• 1 marca odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Fotograficznego „Podlaskie w moim sercu”, organizowanego przez Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Uczennica naszej szkoły Kinga Kossakowska otrzymała nagrodę organizatora. Gratulujemy!!

• Wokalny konkurs Walentynkowy w "Wecie"

• W dniu świętego Walentego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży po raz piąty zorganizowano Walentynkowy Konkurs Piosenki. Uczennica naszej szkoły Kinga Kossakowska została laureatką tego konkursu, zajmując III miejsce.

Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów:)