• Noc Świętojańska w Wiźnie

• Noc świętojańska to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca. Tradycję tę podtrzymuje Gmina Wizna, która przygotowała koncert, konkursy i atrakcje dla dorosłych oraz dzieci.

Gwiazdą wieczoru był D-Bomb. Festyn był też doskonałą okazją do zaprezentowania się uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół działających na terenie naszej gminy. Na scenie wystąpili również młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Rutkach z repertuarem muzycznym. Gratulujemy udanego występu!!!

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty i działając na rzecz innych ludzi.

24 czerwca 2022 r. społeczność uczniowska zebrała się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Pan Dyrektor Mirosław Wiśniewski, gratulując wszystkim sukcesów, wręczył wyróżnienia i nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

Po zakończonej części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa kończące ten rok nauki.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom udanego wakacyjnego wypoczynku, wielu niezapomnianych chwil i wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Pożegnanie ósmoklasistów

• ,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

ks. Jan Twardowski

23 czerwca 2022 r. to kolejny ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie, w podniosłej atmosferze, odbyła się ceremonia przekazania młodszemu rocznikowi Flagi Państwowej i ślubowanie absolwentów.

Pan Dyrektor podczas swojego przemówienia skierował ciepłe słowa do wszystkich zebranych, dziękując za wspólne lata nauki, radości i trosk. Wraz z wychowawcą p. Markiem Gawkowskim wręczył rodzicom podziękowania za współpracę. Uczniowie: Kamila Rutkowska i Łukasz Jankowski, którzy zostali finalistami XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym otrzymali gratulacje oraz nagrody pieniężne od Wójta Gminy Wizna pana Mariusza Soliwody.

Kochani ósmoklasiści… a właściwie już absolwenci!!! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Jesteśmy z Was dumni. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego…